Bol tu cirkus kvôli EXITom

Bol tu cirkus kvôli EXITom

webEXIT-OR-OR

V nedeľu 23. apríla sa v Bratislave začala výročná Konferencia predsedov parlamentov Európskej únie, ktorá má byť vraj základným každoročným formálnym stretnutím reprezentantov národných parlamentov členských krajín EÚ, Európskeho parlamentu, predstaviteľov parlamentov kandidátskych a ďalších európskych krajín. Účasť na podujatí potvrdilo 45 zahraničných delegácií, z toho 29 predsedov parlamentov, 11 podpredsedov parlamentov a päť delegácií bolo zastúpených na nižšej úrovni.

Všetci hovorili aj o obavách z možného rozpadu EÚ podľa príkladu Brexitu. Boja sa Frexitu. Boja sa všetkých možných EXITOV. Oprávnene, lebo kašľú a kašľali na záujmy občanov. Boja sa o svoje byrokratické teplé a výhodne platené kreslá v úradoch únie…

Kvôli konferencii predsedov parlamentov Európskej únie (EÚ) boli v nedeľu 23. apríla a v pondelok 24. apríla v hlavnom meste Slovenska „menšie“ dopravné obmedzenia. Ako informovali z odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady Slovenskej republiky, vodičom odporúčali najmä v pondelok 24. apríla od 8:00 do 9:00 vyhnúť sa uliciam Mudroňova a Palisády v smere z centra mesta, keď sa delegáti mohli presúvať na Bratislavský hrad. Od 17:00 bol následne presun lídrov v smere na bratislavské letisko a diaľnicu do Viedne. Počas oboch dní bol uzavretý aj vstup do areálu Bratislavského hradu, vrátane garáží, ktoré tie dva dni slúžili iba delegátom konferencie.

Inak, úvodná časť pracovného programu konferencie bola zameraná na zhodnotenie výsledkov slovenského predsedníctva v Rade EÚ a jeho parlamentnej dimenzie, doplnená o prezentáciu aktuálneho priebehu parlamentnej dimenzie maltského predsedníctva v Rade EÚ a o vystúpenia predsedu Európskeho parlamentu Antonia Tajaniho a podpredsedu Európskej komisie pre pracovné miesta, rast, investície a konkurencieschopnosť Jyrki Katainena. Kto už tomu má rozumieť, to je vážna otázka…

Niet sa čo čudovať, že strach z rozpadnutia EÚ je tak silný. Veď európsky občania majú už dosť klamstiev súčasných politikov. Slovenskí občania niesu žiadnou výnimkou, ktorým vadí Európsky diktát a stále viac a viac sú naklonení k vyhláseniu referenda za SLOVEXIT a podpisujú petičné hárky za vyhlásenia referenda.

https://slovexit.sk/stiahni-peticny-harok/