Prestaňte s referendami, nabáda R. Fico Európskych lídrov

Prestaňte s referendami, nabáda R. Fico Európskych lídrov

Európski predstavitelia by mali prestať s usporadúvaním referend vo svojich krajinách, pretože tým predstavujú nebezpečenstvo pre celú Európsku úniu a euro-zónu. V pondelok to pred novinármi povedal slovenský premiér Robert Fico. Informovala o tom agentúra Reuters. „Žiadam lídrov EÚ, aby prestali s dobrodružstvami, ako boli referenda o v domácich záležitostiach v Británii a v Taliansku,“ vyhlásil Fico, podľa neho takéto ľudové hlasovanie „predstavuje hrozbu EÚ“.
Zatiaľ čo Briti minulý rok v referende rozhodli o vystúpení svojho kráľovstva z Európskej únie, Taliani v závere roka odmietli návrh ústavnej reformy a privodili pád vlády Mattea Renziho. Referendá o členstve v EÚ a v euro-zóne požadujú protestné strany (pronárodne orientované) vo Francúzsku, Holandsku, Taliansku a v ďalších štátoch vrátane ČR a Slovenska. Na Slovensku začala zbierať podpisy v minulom roku iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO s výzvou na celoslovenské referendum s otázkami TU :
– Súhlasíte s tým, aby Slovenská republika zostala členským štátom EÚ? ÁNO alebo NIE
– Súhlasíte s tým, aby právne záväzné akty Európskych spoločenstiev a Európskej únie mali prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky? ÁNO alebo NIE

Robert Fico tým zasiahol hrubo do demokratických princípov Slovenskej republiky a zvrchovanosti členských štátov Európskej únie. Zároveň jeho výrokmi potláča ústavné zriadenie Slovenskej republiky garantované v Čl.1 ods.1 Ústavy SR – Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. V Čl. 7 ods. 1 sa hovorí „Slovenská republika môže na základe slobodného rozhodnutia vstúpiť do štátneho zväzku s inými štátmi. O vstupe do štátneho zväzku s inými štátmi, alebo o vystúpení z tohto zväzku sa rozhodne ústavným zákonom, ktorý sa potvrdí referendom“.

Zdôrazňujeme SLOBODNÉHO a nie diktátorského jedného Roberta Fica. Pre Slovenského premiéra je súčasné Slovensko len akousi hračkou mocných a začínajú sa popierať slobody slovenských občanov nielen v slobode slova, prejavu, názoru pritvrdením zákona o extrémizme od 01.01 2017, ale už aj o slobodne sa rozhodnúť byť Slovákom, alebo Slovensko viesť do poddanstva v akomsi super štáte s centralizáciou v Bruseli.

SPOLOČNE ZA SLOVENSKO vyzývame všetkých občanov Slovenska k mobilizácii občianskych práv a ochrane ústavného zriadenia Slovenskej republiky na zachovanie demokracie so všeľudovým právom na referendum, kde sa rozhodujú slovenskí občania slobodne o celospoločenskom smerovaní Slovenska. Nastal čas na SPRAVODLIVÉ NOVÉ SLOVENSKO. Budúcnosť Slovenska je v našich rukách a je potrebné konať na zachovanie národných, kultúrnych a tradičných hodnôt, za ktoré bojovali naši prarodičia „na vlastný zvrchovaný, demokratický a právny Slovenský štát“. Podporte prosím referendum Slovenského ľudu „SLOVEXIT“ a dokážme spoločne, že naša sloboda je viac ako vláda, ktorá plní zahraničné záujmy nadnárodných koncernov.

Stiahni petičný hárok TU!

Súvisiace články TU!