Bulhari už majú plné zuby NATO aj imigrantov.

Bulhari už majú plné zuby NATO aj imigrantov.

thsnqBulharská vláda odmietla dnes myšlienku vytvorenia regionálnej vojenskej flotily v Čiernom mori spoločne s Tureckom a Rumunskom, čo má byť predmetom rokovaní počas nadchádzajúceho samitu NATO vo Varšave v dňoch 8. a 9. júla.

Bulharský premiér Bojko Borisov, ktorého cituje agentúra DPA, chce podľa vlastných slov „vidieť v Čiernom mori veľké lode s turistami a jachty, a nie flotily“.Návrh na vytvorenie takéhoto útvaru prezentoval počas stredajšej návštevy Sofie rumunský prezident Klaus Lohannis. Nová flotila by mala byť protiváhou ruských námorných síl a popri uvedených členoch NATO sa ráta aj so zapojením Ukrajiny.

1545073246Bulharské médiá dnes uviedli, že Turecko prestalo prijímať späť z Bulharska imigrantov, ktorí nezákonne prekročili spoločnú hranicu, čo môže byť chápané ako odpoveď na odmietavé stanovisko Sofie k návrhu ohľadne flotily. Borisov podľa DPA potvrdil, že Turecko nevyhovelo bulharskej žiadosti o prevzatie 200 takýchto imigrantov, zatiaľ však neposkytlo k tejto záležitosti žiadne písomné vyjadrenie.

Bulhari majú plné zuby aj imigrantov a Bulharský parlament schválil, že kto bude šíriť radikálny islam, bude to posudzované ako trestný čin.